Regał loftowy jako inspiracja do salonu

Styl loftowy ma swoich wielbicieli, coraz chętniej, nawet jeśli nie mamy warunków, by zamieszkać w lofcie, przemycamy do mieszkań meble i dekoracje loftowe.

Styl loftowy pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno. Zyskuje jednak coraz więcej swoich zwolenników. Według analizy przeprowadzonej przez portal Westwing wnętrze w stylu loftowym znajduje się na drugim miejscu budowlanych marzeń Polaków. Dzięki zwiększającej się grupie zwolenników rynek mebli loftowych coraz bardziej się powiększa.

Styl loftowy – jak sama nazwa mówi – polega głównie na przywracaniu do użytku starych mebli z recyklingu. Jeśli poszukujemy regału w stylu loftowym, warto przejrzeć swoją piwnicę lub też różnego rodzaju magazyn, oraz oczywiście lofty i strychy. Idealnym rozwiązaniem będzie również wykorzystanie mebli przypominających szafki szkolne.

Meble loftowe oferowane są często przez niewielkie firmy, które znalazły w tego typu produktach swoją pasję. Dzięki temu są one zawsze oryginalne i sprawiają niezwykłe wrażenie. Regały loftowe charakteryzują się przede wszystkim prostotą i funkcjonalnością. Dlatego też z pewnością spodobają się osobom urządzającym swoje wnętrze w sposób prosty i funkcjonalny.

Regały loftowe często przypominają te, które również obecnie znajdują się w naszych piwnicach. Składają się głównie z prostych półek i metalowych lub drewnianych elementów konstrukcji. Szczególnie dobrze sprawdzą się w spiżarniach i kuchniach, a także we wszelkich pomieszczeniach, w których trzymamy przedmioty codziennego użytku.

Pomimo swojej prostoty regały loftowe mogą dodać aranżowanemu przez nas pomieszczeniu estetycznego wyglądu. Wpływ na to mają nie tyle ozdoby, ponieważ tych jest raczej mało, co styl, kolorystyka i materiał, z jakiego został on wykonany.

Styl loftowy ma z pewnością wiele zalet. Dlatego też staje się coraz bardziej popularny. W dzisiejszych czasach stawiamy głównie na prostotę i praktyczność, dlatego też z pewnością warto zainwestować w loftowe meble.