Regały w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest obecnie niezwykle modny. Proste i stonowane meble królują praktycznie we wszystkich pomieszczeniach wielu domów. Aranżując naszą sypialnię bądź salon w takim właśnie stylu, prędzej czy później będziemy musieli wybrać odpowiedni regał. Czym należy się kierować dokonując zakupu?

Styl skandynawski stawia przede wszystkim na prostotę, funkcjonalność i stonowane barwy. Dotyczy to wszystkich mebli – również regału. Warto więc zastosować się do kilku ogólnych zasad związanych z tym stylem.

Główne cechy stylu skandynawskiego

Jak już zostało wspomniane, styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność rozwiązań, prostota i wykorzystanie naturalnych materiałów. Meble dobierane do aranżowanego w tym stylu wnętrza powinny optycznie powiększać nasz przestrzeń mieszkalną. Istotną kwestią jest również zastosowanie jasnej kolorystyki pomieszczeń i minimalistycznego wystroju. Ze względu na fakt, że we wnętrzach skandynawskich umieszcza się raczej ograniczoną ilość mebli, warto również postarać się, aby te, na które się decydujemy, były raczej niewielkich rozmiarów, lub przynajmniej sprawiały takie wrażenie optyczne. Dlatego też wybrany przez nas regał powinien być stosunkowo niewielki lub też pozbawiony drzwiczek.

W kwestii koloru – oprócz najpopularniejszej bieli często wykorzystywane są szarości lub ceru, jak również odcienie błękitu, a nawet wrzosu. Ważne jest, aby wnętrza były jak najbardziej rozjaśnione, co uzyskuje się także poprzez rezygnacji z firan i zasłon oraz okiennych ozdób.

Dla kogo są regały w stylu skandynawskim?

Skandynawskie wnętrza są przede wszystkim przyjazne, wygodne i ponadczasowe. To samo dotyczy poszczególnych elementów ich wystroju. Niepowtarzalny i przyjazny urok, jaki oferują, nie podążając jednocześnie za coraz nowszymi trendami, zachwyci praktycznie każdego. Oferta sklepów ze skandynawskimi meblami zwykle kierowana jest zarówno do osób mieszkających w domach o dużym metrażu, jak i na niewielkiej przestrzeni. Krótko mówiąc, styl skandynawski jest nurtem dla wszystkich tych, którzy cenią prostotę, ekologiczne rozwiązania i oszczędność formy. Zachwyca również osoby ceniące pomysłowe rozwiązania, a także dążący do względnego ładu, który da się przecież osiągnąć wyłącznie dzięki oszczędności w umeblowaniu i zbędnych dekoracjach.