Stolik industrialny jako inspiracja do kuchni

Styl industrialny jest efektem powrotu mody amerykańskiej, panujących w latach 50 ubiegłego wieku. Inspiracją do jego wykrystalizowania się była konieczność zagospodarowania licznych, występujących w tym okresie w USA, opuszczonych fabryk. Jeśli obecnie aranżujesz kuchnię i chcesz czuć się w niej właśnie jak w Ameryce w latach 50-tych, zainteresuj się stolikami w stylu industrialnym. Jak wybrać najlepszy dla siebie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Styl industrialny kieruje się przede wszystkim siedmioma głównymi zasadami. Po pierwsze, najważniejsza jest przestrzeń. Wszystkie meble znajdujące się we wnętrzu aranżowanym właśnie w tym stylu powinny być dobrane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca oraz optycznie powiększały pomieszczenie. Drugą zasadą jest odpowiednie nasłonecznianie pomieszczenia. Warto więc wyposażyć się w meble wykonane ze szkła bądź zawierające lustra, oraz nie zasłaniające okien. Po trzecie, Warto zadbać o odpowiednią kolorystykę wnętrz. Ze względu na to, że chcemy, aby aranżowane przez nas pomieszczenie było dobrze oświetlone, warto dobrać meble o kolorach jasnych i stonowanych. Kolejną zasadą jest surowe wykończenie. Stawiamy więc na prostotę i raczej unikamy mebli zawierających ozdobniki oraz o nieregularnych kształtach. Poza tym warto, aby elementy wyposażenia pomieszczenia miały swoją historię! Zachęcamy więc gorąco do przejrzenia swojej piwnicy bądź też udania się na okoliczne targowisko! Ważną kwestią jest również to, aby meble znajdujące się w industrialnym pomieszczeniu były jak największe. Jeśli zdecydujemy się na wybór mebli małych rozmiarów, to umieszczone w industrialnym mieszkaniu o dużej przestrzeni, będą one sprawiały wrażenie miniaturowych.

Jak już wiemy, stylu industrialny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Dlatego też wybierając meble należy raczej unikać wszelkiego rodzaju ozdób zarówno w przypadku samych mebli, jak i stosowanych dodatkowo. Wiąże się z tym również ostatnia zasada – meble industrialne powinny dawać nam możliwość schowania jak największej ilości przedmiotów codziennego użytku, mogących rozpraszać naszą uwagę!