Stolik kawowy jako inspiracja do salonu

Kupując stolik kawowy czynimy bardzo ważny krok w aranżacji naszego salonu. Jest on bowiem jednym z ważniejszych miejsc w tym pomieszczeniu. Po pierwsze spędzamy przy nim czas każdego wieczoru, po drugie – to właśnie przy nim przyjmujemy swoich gości. Dlatego też warto, aby to właśnie on inspirował nas podczas aranżacji salonu!

Stolik kawowy jest miejscem, którym z pewnością warto się inspirować podczas aranżowania wnętrza salonu. Podstawową decyzją, jaką będziemy musieli podjąć kupując go, jest wybór stylu.

Styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, funkcjonalnością i stonowanymi barwami poszczególnych mebli. Dlatego też stolik kawowy w stylu skandynawskim powinien mieć prosty kształt. Najlepiej w tym celu wybrać stolik szklany lub ze szklanym blatem. Dobrze sprawdzą się zarówno te okrągłe, jak i kwadratowe. Powinien mieć raczej niewielkie rozmiary w stosunku do naszego wnętrza, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca.

Styl industrialny

Styl industrialny również charakteryzuje się prostotą form i kolorów, jednak jest bardziej dostosowany do obszernych wnętrz. Dlatego też stolik kawowy w stylu industrialnym powinien być stosunkowo duży, o prostym kształcie (w tym przypadku najlepiej zainwestować w model z kwadratowym lub prostokątnym blatem, charakterystycznym dla stylu przemysłowego).

Styl loftowy

Jak wszystkie meble w stylu loftowym, stolik kawowy również powinien mieć prostą formę. Najlepiej sprawdzą się tu modele wykonane z metalu. Najlepiej wybrać stolik stylizowany na mający już swoje lata – doda to wnętrzu niewątpliwego uroku i wprowadzi klimat prawdziwego loftu! Jeśli posiadasz stary stolik, który od dłuższego czasu leży na twoim strychu lub w piwnicy, warto zastanowić się nad przywróceniem mu dawnej świetności! Równie dobrze sprawdzą się meble zakupione na targowiskach lub pochodzące ze starych magazynów.

Istnieje szeroka gama stylów wystroju wnętrz. Aranżując wnętrze salonu, z pewnością warto szczególną uwagę poświęcić właśnie miejscu, w którym zamierzamy postawić stolik kawowy.